OBCHODY DNIA DZIECKA

1 czerwca uczniowie klas IV-VIII świętowali Dzień Dziecka. Od rana dzieci i młodzież brali udział w przygotowanych dla nich atrakcjach – a tych było niemało!

Uczniowie rozpoczęli dzień od seansu filmowego.  W podziale na grupy IV-VI i VII-VIII obejrzeli dwa filmy dostosowane do ich wieku. Sale lekcyjne zmieniły się w kinowe, nie zabrakło popcornu i napoi.

Kolejną atrakcją były zawody sportowe. Pan Łukasz Biały przygotował dla uczniów wiele ciekawych konkurencji drużynowych – przeciąganie liny, sztafeta, gra w siatkówkę rozruszały naszych wychowanków. Prawdziwym hitem była zabawa z trampoliną. Zadaniem grup było przerzucenie na stronę przeciwników obiektów sportowych (woreczków, piłek tenisowych i piłki do siatkówki), nie mogli oni używać jednak rąk. Uczniowie musieli przerzucić przedmiot przy pomocy trampoliny! Ćwiczenie wywołało wśród nich ogromne emocje.

Po aktywnościach sportowych przyszedł czas na doładowanie akumulatorów i poczęstunek. Po intensywnych ćwiczeniach, wszyscy ze smakiem wcinali przygotowane na grillu kiełbaski.

Około południa w szkole pojawił się niezwykły gość – pan Adam Jarubas, poseł do Parlamentu Europejskiego, który w latach 2006-2018 pełnił funkcję marszałka województwa Świętokrzyskiego oraz pani Sylwia Będkowska – Dyrektor Biura Europosła. Pan Adam odpowiedział na pytania naszych uczniów, dotyczące swojej pracy, a następnie dał się namówić na zabawę w przeciąganie liny, został również konsultantem w sprawach Unii Europejskiej podczas szkolnych podchodów.

W tym roku Polska obchodzi osiemnastolecie wstąpienia do Unii Europejskiej. Pani Edyta Sopel przygotowała z tej okazji grę terenową. Uczniowie z tabletami w dłoniach przemierzali plac szkolny poszukując kartek z kodami QR, na których były ukryte pytania dotyczące UE. Drużyny chętnie konsultowały swoje odpowiedzi z naszymi gośćmi. Po zakończeniu zabawy pan Adam wręczył naszym uczniom wspaniałe upominki, a następnie wspólnie z nimi wziął udział w tworzeniu plakatu na osiemnastolecie Polski w Unii.

O dzieciach z naszej szkoły nie zapomniały również panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które rozdały uczniom łakocie, a pani kucharka poczęstowała nauczycieli i naszych gości przepysznym ciastem.

Ten pełen zabaw i atrakcji dzień uczniowie zakończyli, jedząc pizzę, którą ufundował nasz gość. Wszyscy byli pod wrażeniem przygotowanych atrakcji oraz możliwością spotkania się z wywodzącym się z naszego regionu politykiem.

Tego pełnego wrażeń dnia na pewno długo nie zapomnimy.

Autor: Milena W.

Gallery with ID 1169 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.