ZAKOŃCZENIE I PODSUMOWANIE PROGRAMÓW EDUKACYJNYCH

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I-III wzięli udział w wielu programach i projektach edukacyjnych. W dniu dzisiejszym zakończyliśmy i podsumowaliśmy realizację kolejnych dwóch: „Ratujemy i Uczymy Ratować” oraz Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Uczymy Dzieci Programować”.

W ramach pierwszego programu odbyły się kolejne – już ostatnie w tym roku szkolnym – zajęcia warsztatowe, których celem była nauka udzielania pierwszej pomocy. Zdobywaliśmy wiedzę i umiejętności, które w przyszłości mogą uratować komuś życie. Najważniejszym punktem zajęć było wykonywanie resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Wszyscy ćwiczyliśmy z fantomem – wykonywaliśmy uciśnięcia klatki piersiowej i wdechy ratownicze. Okazało się, że zadanie nie należało do najprostszych, ale naprawdę bardzo się staraliśmy. Mamy nadzieję, że w razie potrzeby będziemy wiedzieli jak zachować się w sytuacji zagrożenia ludzkiego życia.

Na zakończenie zajęć podsumowaliśmy nasze działania w ramach VIII i IX edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Uczymy Dzieci Programować”. W podziękowaniu za aktywność, wspaniała pracę i wielkie zaangażowanie podczas wszystkich zajęć otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy!

Autor: Monika C.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.