CZY W DNIU KROPKI NAPRAWDĘ CHODZI O KROPKĘ?

Dzisiejszego dnia w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia odpowiedzieliśmy sobie na pytanie, jaka jest prawdziwa idea tego święta. Wiemy już, że jest to święto kreatywności, zabawy, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Po obejrzeniu filmu „Kropka” opowiadającego o tym, jak mała dziewczynka Vashti uwierzyła w siebie, uczniowie klas I-III wstąpili do „Klubu Kropki” i otrzymali kolorowe odznaki. Kolejnym etapem były „Klasowe podchody”, podczas których szukaliśmy ukrytych kropek w zakamarkach klasy. Poszukiwania zakończyły się sukcesem, a z odnalezionych kropek ułożyliśmy hasło przewodnie dzisiejszych zajęć ,,DZIEŃ KROPKI”. Następnie na zajęciach plastycznych z podziałem na klasy wykonaliśmy wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Były to jesienne drzewa wykonane z kropek farb plakatowych naniesionych palcami. Prace te są dowodem naszego talentu, wyobraźni oraz radości z tworzenia.

Po chwili wytchnienia nadszedł czas na kodowanie. Z kolorowych kubeczków ułożyliśmy na szkolnym korytarzu ogromne słońce, które rozjaśniło smutny, deszczowy dzień. Z podziałem na grupy wiekowe odkodowaliśmy też obrazki na kartach pracy, a w aplikacji Quiver ożywiliśmy nasze kropki. Każde dzieło było inne, niepowtarzalne.

Były też zabawy w układanie zakropkowanego obrazka z puzzli, ulubiona gra „Ja mam, to ma…”, „Kropkowy ciąg wyrazowy”, a najmłodsi uczniowie świetnie bawili się „wyczarowując” zwierzęce obrazki poprzez łączenie kolejno ponumerowanych kropek w edukacyjnej grze on-line.

Na podsumowanie zajęć wykonaliśmy wspólnie piękny plakat. Zajęcia były wyjątkowe. Zapraszamy do galerii, gdzie można zobaczyć, jak dzisiaj uczyliśmy się i uwalnialiśmy nasze talenty, świetnie się przy tym bawiąc.

Autorzy: Monika C., Renata B.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.