DZIEŃ KROPKI W PRZEDSZKOLU

15 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto kreatywności, talentu i odwagi, które z każdym rokiem zyskuje coraz więcej swoich zwolenników i fanów, w różnych zakątkach naszego globu. Nasze przedszkolaki po raz kolejny włączyły się w obchody Dnia Kropki, spędzając go aktywnie i twórczo. Dzień ten był znakomitą okazją do budzenia wiary we własne możliwości oraz do rozwijania kreatywności dzieci poprzez działalność plastyczną.

Zajęcia rozpoczęliśmy od pogadanki, której bohaterką kropka 🙂 Wspólnie obejrzeliśmy krótką prezentacje z ciekawymi zagadkami z motywem kropki. Kolejnym punktem dnia były zajęcia plastyczne, na których każdy przedszkolak stworzył swój papierowy balon wypełniony mnóstwem kropek. Podczas dzisiejszych zajęć każdy mógł wykazać się kreatywnością i twórczą wyobraźnią plastyczną.

Najważniejszym jednak aspektem tych zajęć było, aby każde dziecko mogło odczuwać radość podczas samodzielnego tworzenia, aby mogło rozwijać swoją wyobraźnie i sprawność manualną. Efektem końcowym tych działań są prace plastyczne wyeksponowane w mini galerii na szkolnym korytarzu.

Autor: Joanna J.

Gallery with ID 1202 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.