NOWE ZABAWY Z KODOWANIEM I PROGRAMOWANIEM

W bieżącym tygodniu uczniowie klas I-III rozpoczęli nową przygodę z kodowaniem i programowaniem. W ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” do naszej szkoły zakupiliśmy roboty edukacyjne SUPER.DOC. Zakup okazał się strzałem w dziesiątkę. Mówiący robocik o wielkich, błyszczących oczach od razu zyskał naszą sympatię. SUPER.DOC pomaga nam rozwijać umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, pobudzając równocześnie wyobraźnię i kreatywność.

Naszą zabawę rozpoczęliśmy od pierwszego, łatwiejszego  trybu. Programowaliśmy przy użyciu kart sugerujących  powiązania logiczne. Na początku każdy z nas wybierał najprostsze rozwiązania, ale z upływem czasu stwierdziliśmy, że warto spróbować czegoś trudniejszego. Nasz robocik poruszał się po całej planszy, następnie zatrzymywał się tam, gdzie dokładnie chcieliśmy. W najtrudniejszej wersji musieliśmy dojść do odpowiedniego obrazka na planszy, po czym wracaliśmy na pole startowe.

Na następnych zajęciach będziemy ubierać robota w kartonowe kostiumy, zamieniając go w smoka, czarodzieja, wróżkę lub rycerza. Każda z tych postaci będzie miała  misję do wykonania. Już nie możemy się doczekać!

Autor: Monika C.

Gallery with ID 1219 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.