AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Akademia Bezpiecznego Puchatka„Akademia Bezpiecznego Puchatka” to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w szkole, w ruchu drogowym, podczas wycieczki i w Internecie.

Klasa I w bieżącym roku szkolnym bierze udział w  XIV edycji projektu.  Mamy świadomość, że bezpieczeństwo dzieci to niezwykle ważny temat, w związku z tym dzisiaj rozpoczęliśmy realizację projektu.

Na początek zapoznaliśmy się z treścią listu od Puchatka i z postaciami, które będą pomagały nam przyswajać wiedzę w sposób ciekawy i atrakcyjny. Następnie obejrzeliśmy filmik pokazujący, jak należy zachowywać się w szkole, na wycieczce, podczas zabaw latem i zimą. Przypomnieliśmy sobie również numery alarmowe i zasady ich stosowania.

Po każdej części zajęć otrzymaliśmy fragment koła fortuny, każdemu z nas udało się w sumie skompletować  całość.

Na koniec zagraliśmy w bardzo ciekawą spinerową grę z kołem fortuny „Zadanie, czy wyzwanie”. Okazało się, że świetnie sobie poradziliśmy, a zabawa tak nam się spodobała, że postanowiliśmy ją kontynuować w domu z rodziną. Wkrótce kolejne ciekawe zajęcia – czekamy!

Autor: Monika C.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.