I MIEJSCE UCZENNICY KLASY VIII WIKTORII BOCHNIAK W POWIATOWYM KONKURSIE CZYTELNICZYM

27 października miał miejsce Powiatowy Konkurs Czytelniczy dotyczący znajomości książek M. Musierowicz „Kłamczucha” i „Kalamburka”, przeznaczony dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej. Konkurs organizowała PBW w Kielcach Filia Pińczów.

Celem konkursu było:

  • promocja literatury młodzieżowej wśród młodzieży,
  • promocja czytelnictwa wśród uczniów poprzez zainteresowanie ich cyklem „Jeżycjada”,
  • poszerzenie wiedzy uczniów na temat powojennej historii Polski.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach:

I etap: szkolny, w którym wzięły udział uczennice klasy VIII: Wiktoria Bochniak, Klaudia Borowiec, Karina Karpińska oraz Iga Świetlik. Zadaniem uczestniczek konkursu w I etapie było rozwiązanie testu składającego się z 18 pytań zamkniętych i otwartych. Dziewczyny wykazały się dużą znajomością treści książki M. Musierowicz pt. „Kłamczucha”, jednak zgodnie z regulaminem zwycięzca mógł być tylko jeden. Do drugiego etapu powiatowego przeszła Wiktoria Bochniak. Dziękujemy naszym uczennicom, które podjęły trud zmagań z książką pt. „Kłamczucha” M. Musierowicz.

II etap powiatowy (finałowy) przeprowadzony został w siedzibie PBW w Kielcach Filia Pińczów. Drugi etap to wyzwanie wśród uczniów ze szkół z powiatu pińczowskiego. Konkurs realizowany w formie pisemnej dotyczył znajomości treści książki pt. „Kalamburka” M. Musierowicz. Składał się z 24 pytań zamkniętych i otwartych. Po sprawdzeniu testów przez komisję konkursową okazało się, że potrzebna będzię dogrywka. Wiktoria wraz z uczennicą z innej placówki oświatowej musiały zmierzyć się z kolejnymi pytaniami konkursowymi. Zwyciężczynią okazała się uczennica naszej szkoły – Wiktoria Bochniak, która zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Czytelniczym w powiecie pińczowskim. 

Wiktorii gratulujemy tego wspaniałego wyniku, dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów.        

 Autor: Ewelina R.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.