PODSUMOWANIE AKCJI „ZAMIAST KWIATKA NIOSĘ POMOC”

Miesiąc październik niektórym kojarzy się  ze świętem polskiej szkoły. Tak jak w zeszłym roku zachęcałam swoich uczniów, aby przyłączyli się do akcji „Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc z okazji Dnia Edukacji Narodowej”, by okazać zaangażowanie i wrażliwość oraz  nieść pomoc potrzebującym.

Tegoroczna edycja skoncentrowała się na osobach dotkniętych kryzysem humanitarnym w Ukrainie. Polska Akcja Humanitarna, jako inicjator tych działań, chciała wspólnie z nauczycielami zadbać o dostęp do wody, jedzenia, leków, podstawowych środków higieny osobistej oraz pomocy psychologicznej, zarówno osobom dorosłym, osobom starszym i dzieciom. Kwota, jaką zebraliśmy – 118,03 zł została w całości przelana na konto organizacji. Jest to kropla w morzu potrzeb, ale jakże istotna i potrzebna. Nieważne ile zbierzemy, ważne jest, że pomagamy. I pomagać będziemy.

Dziękuję wszystkim moim uczniom i uczennicom za tak piękne gesty. Naprawdę, każda złotówka wrzucona do puszki cieszy mnie  bardziej niż wielki bukiet kwiatów, bo kwiatek zwiędnie a pomoc zostanie i da nadzieję innym na lepsze życie. A to już jest bezcenne.

 Z wielką wdzięcznością i wzruszeniem

Paulina Sobieszczańska

Gallery with ID 1257 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.