PRÓBNY ALARM POŻAROWY I EWAKUACJA

Dziś, 4 listopada w naszej placówce odbył się próbny alarm pożarowy  i ewakuacja z udziałem pracowników PSP w Pińczowie. Jej celem było sprawdzenie stopnia przygotowania do działań w sytuacji zagrożenia np. pożarem. Ewakuacja doraźna polegała na natychmiastowym przemieszczeniu osób po usłyszeniu pięciu dzwonków z rejonów,  w którym nastąpiło nieprzewidziane, bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia w konsekwencji pożaru.

Wszelkie czynności związane z próbnym alarmem przebiegały zgodnie z procedurami i zasadami bezpieczeństwa. Jak stwierdzili kierujący akcją pracownicy PSP wszyscy uczniowie, dzieci z przedszkola, nauczyciele i pracownicy obsługi doskonale znają drogi ewakuacyjne. Zakres przydzielonych działań nauczycieli i personelu był wykonany prawidłowo.

Po zakończeniu działań, uczniowie dzięki uprzejmości panów strażaków mogli z bliska przyjrzeć się w pełni wyposażonemu i gotowemu do akcji wozowi bojowemu oraz podpytać o charakterystykę pracy w tym zawodzie. Szczególnie przedszkolaki i młodsi uczniowie chętnie przymierzali strażackie uniformy i zaglądali w każdy zakamarek pięknego wozu.

Bezpieczeństwo w naszej szkole jest najważniejsze, dlatego też, takie akcje będą powtarzane.

Autor: Agnieszka K.

Gallery with ID 1266 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.