DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka. Dlatego też bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta i 5 listopada obchodzimy „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”. Jest on doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.

Uczniowie klasy III postanowili uczcić Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Najpierw podczas zajęć wykazali się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Rozwiązywali zagadki, labirynty, rozpoznawali bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Następnie w grupach układali puzzle z bajkowymi postaciami, a powstałe plakaty pomalowali farbami i zawiesili na klasowej gazetce. Na zakończenie zajęć pani Kasia bibliotekarka przeczytała wybraną przez dzieci bajkę. Zajęcia dostarczyły im wiele emocji, radości oraz świetnej zabawy. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością bajek i świetnie radzili sobie z zadaniami.

Natomiast uczniowie klasy I w ramach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek wybrali się do biblioteki, by bliżej przyjrzeć się pracy pani bibliotekarki, a przy okazji wypożyczyć jakąś ciekawą książeczkę.

Pani Kasia zapoznała nas z pomieszczeniem i strefami biblioteki, przypomniała procedurę wypożyczania książeczek. Omówiliby też zasady obchodzenia się z książką, tak, by służyła wszystkim jak najdłużej. Potem przyszedł czas na sprawdzenie znajomości bajek: rozwiązywaliśmy quiz zagadkowy, okazało się, że możemy być z siebie dumni. Naprawdę bardzo dobrze znamy bajki, bajeczki i postacie w nich występujące. W nagrodę otrzymaliśmy słodycze i zakładki do książek.

Autorzy: Renata B., Monika C.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.