WIZYTA ŻOŁNIERZY W PRZEDSZKOLU

Z okazji zbliżającego się święta odzyskania przez Polskę niepodległości nasze przedszkole 9 listopada odwiedzili niecodzienni goście. Byli to pan major Stanisław Kasza i starszy szeregowy Marcin Zachariasz, którzy są żołnierzami. Dzieci już na samym początku spotkania rozpoznały po strojach kim są przybyli goście. Zafascynowali oni nie tylko chłopców, ale jak się okazało również dziewczynki z naszego przedszkola.

Zaproszeni goście zaprezentowali dzieciom swoje mundury, krótko opowiedzieli o historii odzyskania przez  Polskę niepodległości oraz zaprezentowali dzieciom prawdziwe skarby jakie niesie ze sobą wielki wojskowy plecak. Przedszkolaki mogły wypróbować żołnierską karimatę, śpiwór, beret, mundur polowy, zobaczyć podręczną apteczkę. Dzieci zostały również obdarowane przez żołnierzy biało – czerwonymi chorągiewkami.  Dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych. Cieszymy się, że Panowie znaleźli dla nas czas i pokazali jak niezwykłym zawodem jest zawód żołnierza. Dziękujemy również za ciekawą i pouczającą dla dzieci lekcję patriotyzmu.

Autor: Jolanta J.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.