11 LISTOPADA – POZNAWAĆ HISTORIĘ NASZEGO KRAJU WYPADA

W bieżącym tygodniu z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz w ramach ogólnopolskiego programu „Uczymy Dzieci Programować”, na uczniów klas I-III czekało mnóstwo różnorodnych aktywności.

Obejrzeliśmy film edukacyjny przybliżający nam historię naszego kraju związanego z omawianym tematem, posłuchaliśmy piosenki „Jestem Polką i Polakiem”, utrwaliliśmy wiersz W. Bełzy – katechizm polskiego dziecka „Kto ty jesteś?”. W postawie na baczność śpiewaliśmy hymn, wykonaliśmy piękne godła Polski, po czym przeszliśmy do zabaw: zagraliśmy w dobble, domino i memo patriotyczne – gry powtarzaliśmy, ponieważ bardzo przypadły nam do gustu.

W ramach kodowania wykonaliśmy wiele zadań zaproponowanych głównie przez panią Anię Świć – były więc karty pracy dostosowane do poziomu dzieci (o różnym stopniu trudności), wykonaliśmy zakodowaną ścieżkę dla Ozobota, który poruszał się po poznanych miastach Polski. Budowaliśmy wieże z kolorowych kubeczków, rozpoznając równocześnie zabytki naszego kraju. Układaliśmy puzzle, z których powstały symbole narodowe.

Podsumowaniem zajęć były gry edukacyjne o Polsce z wykorzystaniem monitora interaktywnego, do których przystąpiliśmy  z wielką ochotą. W nagrodę za wspaniałą pracę i postawę patriotyczną otrzymaliśmy piękne dyplomy.

Zabawy z kodowaniem to świetny i przyjemny sposób na zdobycie i poszerzenie wiedzy o naszej ojczyźnie i wyrabianie patriotycznych postaw wśród najmłodszych.

Autor: Monika C.

Gallery with ID 1280 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.