AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA – BEZPIECZEŃSTWO W DOMU

Akademia Bezpiecznego PuchatkaW ramach projektu Akademia Bezpiecznego Puchatka uczniowie klasy I w dniu dzisiejszym przystąpili do zajęć z kolejnego modułu „BEZPIECZEŃSTWO W DOMU”. Poruszyliśmy niezmiernie ważny temat zachowania w domu podczas nieobecności rodziców.

Na początku zapoznaliśmy się z wesołą postacią „Lucka-Klucka”, który wprowadził w tematykę zajęć. Podczas oglądania filmu edukacyjnego uświadomiliśmy sobie, jakie pułapki mogą na nas czyhać w pozornie bezpiecznym, własnym domu. Wiemy już, że nie możemy otwierać nieznajomym, nie wolno też nam korzystać z urządzeń elektrycznych typu żelazko czy czajnik elektryczny. Z daleka mamy się trzymać od zapałek, leków i wszelkiego rodzaju środków chemicznych, nawet wtedy, gdy zapakowane są w piękne, kolorowe butelki.

Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe i wykonaliśmy mini-apteczkę, w której powinny się znaleźć niezbędne środki opatrunkowe. Bo przecież każdemu może się zdarzyć skaleczenie, zadrapanie, czy „zbite” kolano.

Bardzo przypadło wszystkim do gustu wykonanie projektu własnej kuchni, w której zaznaczyliśmy urządzenia i przedmioty stwarzające niebezpieczeństwo dla dzieci, czyli dla nas. Zadanie wymagało pomysłowości i wyobraźni, ale każdy wykonał je na miarę swoich możliwości.

Zajęcia takie są bardzo potrzebne, bo przecież nic ma nic ważniejszego od naszego zdrowia i bezpieczeństwa. Czekamy więc na kolejne zadania i wyzwania.

Autor: Monika C.

Gallery with ID 1294 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.