KONKURS FOTOGRAFICZNY – PRZYGODA KLASY VI

Od miesiąca klasa VI żyła konkursem plastyczno – fotograficznym „Dygasiński – Malczewski – Moje Inspiracje” organizowanym przez Muzeum Regionalne w Pińczowie i Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów. My wybraliśmy jego fotograficzną cześć i skupiliśmy się na twórczości malarza Jacka Malczewskiego. Jego obrazy tak liczne, tak piękne… wywołały wiele rozmów, kompromisów i ostatecznie doprowadziły do wyboru „tych” czterech. I właśnie wtedy zaczęła się cała nasza przygoda na linii nauczyciel – uczeń – rodzic, bo wszyscy włożyliśmy w to kawał czasu, serca i zaangażowania. Niestety nasz pierwszy wypad na sesje foto z całą klasą zakończył się… zanim się zaczął, bo przegonił nas deszcz. Ale dzięki temu mamy teraz co wspominać! Jak się później okazało, był to szczęśliwy omen, ponieważ za drugim razem niebo nam to po  stokroć wynagrodziło piękną, słoneczną pogodą!  Jednak wtedy w plenerową sesję po Młodzawach udaliśmy się tylko we czwórkę, gdzie Dawid, Zuzia i Agata mieli robione zdjęcia oraz towarzyszyła nam świetna pomocniczka – asystentka Ala. Alicji sesja odbyła się jako pierwsza na szkolnej stołówce, ciekawe kto z Was rozpoznał? Później zaczęła się emocjonująca, ale żmudna praca nad wyborem tych najpiękniejszych ujęć, kto widział ten wie! Dlatego z tego miejsca pragnę serdecznie podziękować osobom, które pomagały, doradzały i wspierały tę naszą inicjatywę. Dziękuję Wam za trzymanie kciuków do końca, za życzliwość i szczerość. Bardzo były potrzebne. Wielkie podziękowania należą się Rodzicom za pomoc, aby stroje i przedmioty ze zdjęć odzwierciedlały oryginały. Podziękowania również składam na ręce  Pani Anny Doroz za przewóz uczniów do Pińczowa na finał konkursu.

18 listopada w piątek odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie  Wojewódzkiego Konkursu plastyczno – fotograficznego oraz wernisaż składający się z prac wszystkich uczestników, a było ich naprawdę dużo. Brali w nich udział zarówno uczniowie szkół podstawowych jak i szkół średnich. Dyplomy i nagrody wręczali Dyrektor Muzeum regionalnego w Pińczowie – p. Justyna Dziadek oraz  Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów – p.  Włodzimierz Badurak. Wyniki naszych uczniów przedstawiają się następująco:

  • Dawid Kurczyna – III miejsce
  • Zuzanna Sakwa – wyróżnienie
  • Agata Maciąg – wyróżnienie

Bardzo, bardzo gratuluję wszystkim uczniom, w  tym także Alicji Doroz za piękne zdjęcia– nie tylko moim zdaniem 🙂 oraz dziękuję  za wrażliwość, wielką cierpliwość i poświęcenie dla zrobienie tego „najpiękniejszego” ujęcia.

Tu nie ma jednego zwycięscy, wszyscy wygraliśmy. To nasze wspólne dzieła!

Link do relacji z wydarzenia: https://www.facebook.com/muzeumpinczow/posts/pfbid0W358cYnaDLj8Xy1NDmeDUnkBtaEYk5NmnV8BcogkPD63Rpz1UKQMWEVgCa1dEYJYl

Autor: Paulina S.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.