WARSZTATY PODRÓŻNICZE W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU

We wtorek naszą placówkę odwiedziła pani Paulina Kubaj z „Poznajemy Świat”, która edukuje dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z kultury i języków innych krajów.

Przedszkolaki oraz klasy I-III brały udział w warsztatach pt. „Ale Maksyk!” oraz „Kolorowe Indie”. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji projektu PZU z Kulturą  przy współpracy i dofinansowaniu z Fundacji PZU „KULTURAlnie poznam świat!”. Podczas warsztatów pt.: „Ale Meksyk!” dzieci miały okazję:  poznać legendę o powstaniu kraju, dowiedzieć się, jak wiele rzeczy robi się z agawy, powąchać różne papryczki i przyprawy kuchni meksykańskiej, pobawić się etnicznymi zabawkami, przymierzyć oryginalne sombrera i stroje z Meksyku, poznać tradycje związane z Dniem Zadusznym oraz Świętem Matki Bożej z Guadalupe. Na koniec tych zajęć wznieśliśmy meksykański toast herbatką z hibiskusa.

Warsztaty „Kolorowe Indie” przybliżyły dzieciom realia życia w Indiach poprzez wykorzystanie mnóstwa hinduskich przedmiotów codziennego użytku, strojów, zabawek i fotografii.

Uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki  miały okazję podczas tych warsztatów zmierzyć indyjskie stroje i nakrycia głowy, pobawić się hinduskimi zabawkami – lalkami, bączkiem, grzechotkami, przebrnąć przez test odwagi – przejść po macie fakira, powąchać szafran, najdroższą przyprawę świata a także zobaczyć, jak wiąże się prawdziwe sari. Podjeliśmy również próbę nauki hinduskiego tańca.

Warsztaty sprawiły dzieciom mnóstwo radości. Ciekawe w jaką podróż  wybierzemy się podczas kolejnego spotkania ? 🙂

Autor: Joanna J.

Gallery with ID 1312 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.