MALI WIELCY ODKRYWCY

Mali Wielcy Odkrywcy - dołącz do programu edukacyjnegoW tym roku szkolnym nasze przedszkole dołączyło do ogólnopolskiego programu pt. ,,Mali Wielcy Odkrywcy”. Celem tego programu jest propagowanie edukacji przez zachęcanie dzieci do przeprowadzania doświadczeń. Program ma zainteresować dzieci nauką i wzbudzić w nich chęci do poznawania otaczającego je świata. Pierwszy blok tematyczny przebiega pod hasłem „Wynalazek kołem się toczy”.

W tym etapie nasze dzieci poznały min. historię mierzenia czasu, różne rodzaje zegarów, zasady odczytywania godzin z zegara wskazówkowego, rozwijały swoją kreatywność podczas konstruowania modeli aut przyszłości. Z radością i uśmiechem dzieci bawiły się podczas szukania przedmiotów w kształcie koła w naszym przedszkolnym otoczeniu. Dużo zadowolenia przynoisła również zabawa z piosenką „Piłka mała”. Z niecierpliwością czekamy na kolejny etap programu.

Autor: Jolanta J.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.