BEZPIECZNE FERIE- SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI POLICJI

Przed nami długo wyczekiwane ferie zimowe. Aby czas wolny od szkoły spędzić bezpiecznie, 23 stycznia zorganizowaliśmy spotkanie z funkcjonariuszami policji.

Podczas prelekcji policjanci przypomnieli reguły, jakimi należy się kierować podczas organizowania kuligów i zabaw zimowych, w tym: rzucania kulkami śnieżnymi, jazdy na sankach, nartach czy łyżwach. Omówili zasady kontaktu z osobami obcymi oraz reguły bezpiecznego zachowania się w domu. W trakcie spotkania zostały przytoczone praktyczne przykłady i sytuacje, z jakimi możemy mieć do czynienia.

Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Najmłodsi uczniowie otrzymali  znaczki odblaskowe, które będą mogli doczepić do plecaka czy kurtki.

Uczniowie starszych klas dodatkowo usłyszeli rady na temat bezpiecznego korzystania z sieci internetowej. Policjanci przypomnieli nam również o zakazie picia alkoholu przez osoby poniżej 18 roku życia.

Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą nam cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

Autor: Monika C.

Gallery with ID 1357 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.