POZNAJEMY ŚWIAT!

23 stycznia 2023 roku uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w warsztatach „POZNAJEMY ŚWIAT”, w ramach projektu PZU z Kulturą  przy współpracy i dofinansowaniu z Fundacji PZU „KULTURAlnie poznam świat!”.

Warsztaty prowadziła pani Renata Urban, pracownik Muzeum Regionalnego w Pińczowie. Celem spotkania było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z kulturą, tradycją oraz historią Izraela.

Pani Renata w niezwykle ciekawy i przystępny sposób podzieliła się swoją wiedzą oraz doświadczeniami związanymi z pobytem w Izraelu. Zwróciła uwagę, jak należy zachować się podczas podróży po tym kraju. Nawiązała do najważniejszych świąt żydowskich i zasad tam panujących. Uczniowie dowiedzieli się m.in. co wolno, a czego nie wolno robić podczas Szabatu.

Na pewno warto przed wizytą do tego kraju poznać jego zwyczaje i obrzędy. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach, zgłaszali się, zadawali pytania. Serdecznie dziękujemy pani Renacie za poświęcony nam czas i ciekawy wykład na temat historii i tradycji Izraela.

Autor: Ewelina R.

Gallery with ID 1358 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.