POZNAJEMY ZAWÓD FARMACEUTY

Przedszkolaki bardzo chętnie poznają nowe zawody. 27 stycznia miały okazję dowiedzieć się czegoś o pracy farmaceuty, ponieważ gościliśmy mamę Nikodema, która pracuje w aptece.

Pani Lucyna opowiedziała o asortymencie apteki, o przeznaczeniu różnych farmaceutycznych przyborów, a także wytłumaczyła dzieciom, czym jest lek i jakie jego postacie można otrzymać w aptece. Podkreśliła również, że leki można przyjmować tylko jeśli jest się chorym i pod opieką dorosłych. Pani farmaceutka opowiedziała także o preparatach witaminowych dostępnych w aptece, a także zwróciła uwagę na fakt, że urozmaicona dieta bogata w owoce i warzywa zapewnia nam wystarczającą ilość witamin.

Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się także, jak wygląda i do czego służy recepta. Przedszkolaki aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu. Na zakończenie pani farmaceutka przygotowała dla dzieci niespodziankę. Przedszkolaki rozwiązywały krzyżówkę sprawdzającą ich wiedzę oraz dostały słodki upominek. Dzieci podziękowały za poświęcony im czas i bardzo wartościowe i pełne atrakcji spotkanie. Dziękujemy!

Autor: Jolanta J.

Gallery with ID 1362 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.