DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO 112

,,Jeśli nie umiesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób”.

Jak co roku, w naszej szkole obchodzony jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Zajęcia przeprowadzone były w dwóch grupach wiekowych: uczniowie klas I-III i IV-VI.

Akcja ta ma na celu zwiększyć świadomość wśród  dzieci: Co to za numer? Jak go stosować i kiedy go używać? Co robimy w nagłych wypadach, gdy jesteśmy świadkami zdarzeń? Dlaczego nie należy dzwonić na ten numer dla zabawy?

Na początku uczniowie obejrzeli film, następnie ćwiczyliśmy wzywanie pomocy do tego zdarzenia, którego byliśmy świadkami. Następnie uzupełnialiśmy  karty pracy, krzyżówki, kolorowani oraz śpiewaliśmy piosenkę o numerze alarmowym 112.

Ważne jednak jest to, że wiemy, że numer 112 to numer ratujący życie.

Uczniowie klas IV-VI Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego 112 obchodzili na lekcjach techniki. Podczas zajęć dzieci przypomniały sobie do czego służy numer alarmowy 112, kiedy należy go używać, a kiedy nie wolno, co należy mówić dzwoniąc pod ten numer oraz wiele innych ważnych informacji z nim związanych. Uczestnicząc w takich zajęciach dzieci na pewno będą umiały prawidłowo wykorzystać  numer 112.

Autorzy: Agnieszka K., Agnieszka P.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.