ROZPOCZYNAMY REALIZACJĘ PROJEKTU EDUKACYJNEGO W PRZEDSZKOLU!!!

Z przyjemnością informujemy, że od 13 lutego do 31 maja w naszym przedszkolu będziemy  realizowali projekt „FANTASTYCZNE PRZEDSZKOLAKI FIGURAKI”.

Inicjatywa jest realizowana i finansowana w ramach programu grantowego „Rosnę z matematyką”  Fundacji mBanku.

W ramach projektu rozwiniemy kompetencje matematyczne w zakresie figur geometrycznych u naszych przedszkolaków. Do działań zaangażujemy rodziców i dziadków. W dni wolne od zajęć zorganizujemy grę terenową, warsztaty i zajęcia edukacyjne, prowadzone przez nauczycielki przedszkola przy wsparciu n-la matematyki ze szkoły podstawowej.

Cele projektu:

  • Rozwijanie u dzieci kompetencji matematycznych dotyczących poznawania figur geometrycznych poprzez gry, zabawy manualne i ruchowe oraz zabawy z robotami edukacyjnymi.
  • Rozwijanie wśród dzieci kreatywności, logicznego myślenia, szukania matematyki w życiu codziennym.
  • Uświadomienie i pokazanie rodzicom i dziadkom znaczenia wspólnych zabaw i gier matematycznych dla rozwoju dzieci.

Na warsztatach i zajęciach rozszerzymy zakres wprowadzanych figur geometrycznych, nauczymy się liczyć i mierzyć odległości wykraczając poza podstawę programową. Podczas matematycznego kodowania będziemy kształtować orientację w przestrzeni i określać kierunki podczas tworzenia kodu dla robota. Nauczymy się ważyć produkty i odmierzać ich pojemność podczas przygotowania ciastek. Zastosujemy niestandardowe metody nauczania, m.in. grę terenową, zabawy z robotami edukacyjnymi.

Podczas każdego spotkania przygotujemy dla uczestników „geometryczny poczęstunek”.

Działaniem finałowym będzie występ dzieci, prezentacja filmu podsumowującego projekt dla zaproszonych gości.

Zapowiada się super zabawa z matematyką.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.