WYCIECZKA… JĘDRZEJÓW I ZAGNAŃSK!

W czwartek 23 lutego uczniowie klas IV – VIII wybrali się na edukacyjną wycieczkę śladami sztuki i przyrody. Wyjazd ten zorganizowano w ramach projektu PZU z Kulturą przy współpracy i dofinansowaniu z Fundacji PZU „KULTURAlnie poznam świat”.

Pierwszym naszym celem było miasto Jędrzejów, gdzie w Domu Kultury gościł Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z przedstawieniem „Ania z Zielonego Wzgórza”. Perypetie życiowe Ani Shirley związane z dorastaniem, budowaniem relacji i licznymi problemami, nie odbiegają od 120 lat od doświadczeń współczesnych nastolatków. Dlatego właśnie ten spektakl tak bawił i wzruszał naszą młodzież.

Kolejnym etapem podróży było odwiedzenie jednego z najstarszych drzew w Polsce znajdującego się w Zagnańsku czyli Dębu Bartek, który od 1954 roku stanowi  pomnik przyrody ożywionej.

Następnie udaliśmy się do ostatniego punktu wycieczki, który stanowił „Kompleks Świętokrzyska Polana”, znajdujący się w Chrustach koło Zagnańska, położony pośród lasów  na terenie Suchedniowsko – Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie zgłębiali tajemnice podwodnych roślin i zwierząt żyjących w słodkowodnych i morskich zbiornikach z całego świata zwiedzając OCEANIKĘ oraz poznali zwyczaje i ciekawski owadów z różnych zakątków świata, niektóre biorąc także  na ręce w ramach ekspozycji „FASCYNUJĄCY ŚWIAT OWADÓW”. Na koniec w PARKU MINIATUR „ŚWIĘTOKRZYSKO” odbyliśmy szybką, ale jakże czarującą  podróż po najpiękniejszych budowlach i cudach architektonicznych naszego województwa.

Każda wycieczka jest wartością, każda podróż jest bezpośrednim kontaktem ze światem,  drugim człowiekiem i z samym sobą. Stanowi nasze wewnętrzne bogactwo, którym możemy się dzielić i zostaje z nami na zawsze.

Autor: Paulina S.

Gallery with ID 1397 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.