,,KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” –  to kolejny program, w którym uczestniczą uczniowie klas I-III. Celem programu jest nauka podstawowych zasad życia w zgodzie z naturą: ochrony środowiska, klimatu, recyklingu, szacunku do roślin i zwierząt, a także dbałości o odżywianie  oraz aktywne spędzanie czasu. Do zrealizowania programu są 4 misje tematyczne pełne wyzwań, zabaw i rozwijających aktywności twórczych.

Realizacje tego programu rozpoczęliśmy od I misji ,,Misja Szkoła – na tropie zmian klimatycznych”.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jaka jest różnica między pogodą a  klimatem? Jak zmienia się klimat? Czym są zmiany klimatyczne i skąd się biorą? Jaka jest rola każdego z nas w dbaniu o klimat?

Zajęcia rozpoczęliśmy od obserwacji pogody, zwracając uwagę na takie czynniki jak: temperatura, nasłonecznienie, zachmurzenie, wiatr oraz opady. Następnie odczytaliśmy „List od Kubusia” do dzieci który zachęcił nas o dbanie o klimatu. Z kolei przeczytaliśmy fragment gazety pt. „Zielone wiadomości” na podstawie tego wyszukaliśmy jakie są skutki zmian klimatu (susze, huragany, powodzie, pożary oraz topnienie lodowców). Wspólnie zastanawialiśmy się  jak My możemy pomóc przeciwdziałać ocieplaniu się klimatu. Na koniec zajęć uczniowie dostali Identyfikatory „Kubusiowych  Przyjaciół Natury”, które to samodzielnie uzupełnili i wkleili odznaki zrealizowania Misji I.

Z niecierpliwością  czekamy  na realizację kolejnej ,,Misja dom – na tropie ekonawyków!

Autor: Agnieszka K.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.