KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY W NASZYM PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu rozpoczęliśmy realizację programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Pierwsze zajęcia odbyły się pod hasłem zmian klimatycznych zachodzących na naszej kuli ziemskiej. Dzieci zapoznały się z pojęciami pogody i klimatu. Podczas zabawy ruchowej wcieliły się w poszczególne elementy pogody oraz same poczuły ocieplenie klimatu na naszej planecie. Przedszkolaki dowiedziały się co powoduje, że klimat na Ziemi ulega zmianie, a także co możemy zrobić aby przyczynić się do jego ochrony i zmniejszenia wysyłania do atmosfery szkodliwych gazów.

Na koniec zajęć dzieci pokolorowały zakodowane strefy klimatyczne naszej kuli ziemskiej. Czekamy na następne zajęcia.

Autor: Jolanta J.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.