WARSZTATY PALM WIELKANOCNYCH W PRZEDSZKOLU

„Zrobiona z wierzbowych gałązek,
z suszonych kwiatów i wstążek,
Daję Ci palmę w darze,
bo tak stary zwyczaj każe…”

W środę 29 marca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty robienia palm wielkanocnych, które prowadzone były przez zaproszonego gościa, pracownika biblioteki publicznej panią Ewę Niedzielę. Celem zajęć było przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych, zgłębienie ich symboliki, doskonalenie sprawności manualnej, rozbudzanie wyobraźni.

Warsztaty poprzedziła krótka pogadanka o tradycji robienia palm na Niedzielę Palmową. Dzieci dowiedziały się, że palma jest symbolem odradzającego się życia oraz jak przebiega cały proces jej powstawania począwszy od zbioru traw i zbóż, bazi i bukszpanu, robienia kwiatów z bibuły. Potem przystąpiliśmy do wykonania palm, z których każda była wyjątkowa i oryginalna. Warsztaty wzbudziły w dzieciach wiele emocji, pozwoliły nabyć nowe umiejętności, a przede wszystkim wspólnie podtrzymywać tradycje i obcowanie z kulturą.

Przedszkolaki podziękowały pani Ewie za wspaniałe warsztaty, a w zamian zostały obdarowane drobnym upominkiem – jajeczkiem wielkanocnym na patyczku. Dziękujemy również rodzicom za przygotowanie wszystkich dekoracji do robienia palm, które oczekują na Niedzielę Palmową.

Autor: Jolanta J.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.