#BURZAMÓZGÓW

Zainspirowani programem #BurzaMózgów uczniowie klasy V na zajęciach programowania rysowali w Scratchu. Wszystko byłoby proste i normalne ale różnica była w tym, że rysunki swoje wykonywali sterując duszkiem za pomocą palca oraz nosa.

Na początku uruchomili program Scratch oraz wgrali do niego potrzebne rozszerzenia. Następnie napisali program, dzięki któremu duszek poruszał się po scenie kierowany palcem. Później dołożyli jeszcze działanie pisaka i tutaj za pomocą palca wykonywane zostawały różnorodne rysunki. Kolejnym etapem było dodanie jeszcze jednego duszka (przycisku) oraz zmodyfikowanie programu w taki sposób, aby w momencie kiedy duszek dotknie przycisku zmieniał się kolor pisaka na kolor przycisku.

I tutaj pobudzili swoją fantazję dokładając jeszcze dwa przyciski w różnych kolorach. Jeden z chłopców wpadł na pomysł, żeby sterować duszkiem za pomocą nosa. Uczniowie dołączyli kolejne rozszerzenie i dopiero zaczęła się zabawa. Duszek poruszał się rysując po scenie w momencie, kiedy ich nos się poruszał. A to dopiero frajda… Wszyscy z zapałem poruszali swoimi głowami. Pełnia szczęścia wśród uczniów pojawiła się, kiedy do swoich skryptów dodali dźwięki.

Autor: Edyta S.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.