NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI

W czwartek zrealizowaliśmy kolejny moduł projektu matematycznego wydawnictwa MAC „Natalka i Antek  w świecie wielkiej matematyki”. Tematem zajęć była matematyka w kinie.

Dzisiejsze zabawy przebiegały nieco inaczej, ale bardzo nam się to spodobało. Na wstępie podzieliliśmy się na 2 zespoły i każdy otrzymał karteczki ze zdaniami dotyczącymi różnych umiejętności matematycznych i ich przydatności podczas wyprawy do kina. Zastanawialiśmy się, które są niezbędne, a które do niczego się nie przydadzą. Niektóre zdania wzbudziły w nas ogólną wesołość, bo czy przy wyjeździe do kina będą na przykład potrzebne takie pomiary, jak długość spódniczki u dziewczynek, czy obwód pasa każdego z nas?  A może przyda się waga biletu? 🙂

Okazało się, że bezbłędnie wybraliśmy prawidłowe zdania, z których potem wspólnie skleiliśmy plakat. Aby zweryfikować wiedzę, obejrzeliśmy specjalnie przygotowany film, który okazał się tylko formalnością i potwierdził, że świetnie orientujemy się w temacie.

Na koniec rozwiązaliśmy zadania na kartach pracy. Były trudne i bardzo różnorodne. Daliśmy radę, jak zawsze zresztą. Dumni ze swoich umiejętności pomaszerowaliśmy do domu, aby wspólnie z rodziną świętować zbliżające się Święta Wielkanocne.

Autor: Monika C.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.