KODUJEMY EKOLOGICZNIE…

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Uczniowie klas I-III w ramach zajęć „Uczymy Dzieci Programować” w minionym tygodniu spędzili czas na zabawach i aktywnościach związanych tematycznie z ekologią.

W celu utrwalenia umiejętności segregowania odpadów uczniowie klasy I podczas pracy zespołowej wykonali piękny plakat. Wszyscy byliśmy zaangażowani i staraliśmy się wykonać zadanie jak najlepiej.

Uczniowie klas I-III, korzystając z pomysłu Anny Świć, ułożyli ekologiczne puzzle. Pracowaliśmy w zespołach. Na początku wydawało się to proste, dopiero podczas układania okazało się, że wcale tak nie jest. Ale każdy zespól zakończył powierzone zadanie. Po takiej rozgrzewce ułożenie tych samych puzzli na monitorze było o wiele łatwiejsze, mimo, że składały się z jeszcze większej liczby elementów.

Nasze zabawy wzbogaciliśmy o gry interaktywne wykonane w aplikacji WordWaal i LearningApps oraz o ciekawe,  nieszablonowe karty pracy. No i oczywiście wzięliśmy udział w sprzątaniu okolicy, aby dać przykład innym i pokazać, że nasza piękna miejscowość nie zasługuje na to, by szpeciły ją sterty śmieci i odpadów.

Autor: Monika C.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.