EKOLOGICZNE WYZWANIE – STRATEGICZNA GRA TERENOWA

Dzisiejszego dnia uczniowie klasy I wzięli udział w strategicznej grze terenowej „EKOLOGICZNE WYZWANIE”.  Zabawa wszystkim bardzo się spodobała.

Na początku musieliśmy odszukać 10 kopert ukrytych w różnych zakamarkach szkoły. Z miejsca ruszyliśmy całą grupą i po kilku chwilach wszystkie „zguby” były w naszych rękach.

Kolejnym punktem gry było wykonanie 10 zadań ukrytych w kopertach – stacjach. Zagadki miały różny stopień trudności i utrwalały naszą wiedzę na temat ekologicznych postaw. Musieliśmy wykazać się umiejętnością segregacji odpadów, znajomością ekologicznych źródeł energii. Rozpoznawaliśmy ekologiczne loga, omawialiśmy nasze zachowania sprzyjające ochronie przyrody. Poznaliśmy i nazywaliśmy zagrożone gatunki zwierząt, układaliśmy puzzle związane z tematem. Dodatkowo w każdym zadaniu ukryta była jedna litera hasła, które musieliśmy odgadnąć.

Po wykonaniu wszystkich zadań naszym oczom ukazało się hasło „DZIEŃ ZIEMI”. I nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież 22 kwietnia obchodzimy to święto.

Na koniec każdy z nas został obdarowany dyplomem potwierdzającym, że jesteśmy prawdziwymi przyjaciółmi przyrody. Wiemy, że jeśli będziemy postępować zgodnie z zasadami ekologii, to nasza Matka Ziemia będzie nam za to z pewnością wdzięczna.

Zabawa była wyśmienita. Nauka sama wchodzi do głów, kiedy pobieramy ją w tak ciekawej formie.

Autor: Monika C.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.