EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

W dniu 5 maja, pod nadzorem funkcjonariuszy policji  z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie, odbył się egzamin na kartę rowerową. Przystąpili do niego uczniowie klasy IV naszej szkoły.

Egzamin został poprzedzony długimi przygotowaniami obejmującymi: znajomość przepisów ruchu drogowego, umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz opanowanie budowy i technicznej obsługi roweru. Poza tym mieliśmy dużo zajęć praktycznych na specjalnie przygotowanym do tego celu miasteczku rowerowym.

Wszyscy uczniowie uzyskali pozytywny wynik egzaminu teoretycznego, a zwieńczeniem naszych działań był dzisiejszy egzamin praktyczny, do którego podeszliśmy z należytą powagą i zaangażowaniem. Dodatkowo mieliśmy duchowe i praktyczne wsparcie uczniów klasy I, którzy dzielnie sekundowali, ale pełnili też role przechodniów na przejściu dla pieszych.

Egzamin praktyczny – rowerowy tor przeszkód zdaliśmy wszyscy. Mamy świadomość, że od momentu uzyskania naszego pierwszego „prawa jazdy”, czyli karty rowerowej, stajemy się świadomymi i pełnoprawnymi użytkownikami dróg publicznych. Oznacza tu, że jesteśmy współodpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje i innych.

Autor: Monika C.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.