DZIEŃ KROPKI W KLASACH I-III

Obchody Dnia Kropki to już w naszej szkole tradycja. Dzisiaj uczniowie klas I-III starali się być bardzo pomysłowi i kreatywni. Rozpoczęliśmy od zajęć manualnych.

Na zajęciach plastycznych każda klasa wykonała wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Były to „Jesienne drzewa”. Uczniowie wyklejali konary drzew z kartonowych kropek  w jesiennej tonacji i malowali kropkowy pień farbami plakatowymi. Powstały piękne i kolorowe prace, które będą ozdobą klasowych gazetek.

Potem przyszedł czas na zajęcia ruchowe. Na korytarzu zostały rozłożone kartki, a na nich „Kropki – wygibaski”, które pokazywały nam różne ćwiczenia. Zadaniem każdego uczestnika zabawy było odzwierciedlenie ćwiczenia pokazanego na ilustracji. Na koniec każdy wybierał jedną z kart i pokazywał wszystkim, a my ćwiczyliśmy razem z namalowaną kropką. Zadanie to wprawiło nas we wspaniały nastrój, a przy okazji rozruszaliśmy się co nieco.

Potem wykonaliśmy kropki z… własnych ciał. Najpierw uczniowie każdej  klasy utworzyli klasowe kropki, a na koniec wszyscy staliśmy się jedną wielką „kropą” 😉

Wielką radość sprawiły nam też gry typu „Ja mam… kto ma” czy „Kropkowy wyścig”.

Potem przyszedł czas na zabawę z aplikacją Quiver. Dzisiejszego dnia w ramach zajęć z kodowania z aplikacją bawili się uczniowie klasy I. Po raz pierwszy zetknęli się z taką zabawą i bardzo im się to spodobało. Najpierw każdy z nas zaprezentował na specjalnej karcie pracy swoje największe talenty i zdolności, ozdabiając pole z kropką według własnego pomysłu, po czym przy pomocy specjalnej aplikacji na tablecie „ożywiliśmy” nasze dzieła. Było na co popatrzeć!

Zapraszamy do galerii, gdzie można zobaczyć, jak dzisiaj uczyliśmy się i uwalnialiśmy nasze talenty, świetnie się przy tym bawiąc.

Autorzy: Monika C., Renata B.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.