„NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI” W KLASIE II

W tym tygodniu uczniowie klasy II zrealizowali pierwszy moduł projektu matematycznego MAC „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”. Tematem październikowych zajęć była „MATEMATYKA W SZKOLE”.

Na początku  zastanawialiśmy się nad tym, co mają wspólnego matematyka i szkoła. Uświadomiliśmy sobie, że szkoła to nie tylko budynek, ale też osoby, które w niej uczą się i pracują. Zapisaliśmy więc nasze pomysły, po czym weryfikowaliśmy je podczas zajęć.

Pani  zaprezentowała film pokazujący związki matematyki ze szkołą. Po jego obejrzeniu doszliśmy do wniosku, że potrafimy logicznie i twórczo myśleć, a nasze przemyślenia są bardzo trafne.

Następnie przeszliśmy do praktycznego działania. Wiedzieliśmy już, że matematyka to między innymi znajomość kalendarza, zegara, planu zajęć, a także umiejętność zliczenia konkretnych obiektów. Policzyliśmy więc, ile w naszej szkole jest okien, drzwi, laptopów, drukarek, stolików i krzesełek na stołówce.  Zsumowaliśmy liczbę sal, uczniów i dzieci z przedszkola. Zadania te sprawiły nam wielką frajdę – mieliśmy okazję do zwiedzenia całego budynku, a nawet wyjścia na zewnątrz.

Podsumowaniem zajęć było rozwiązanie zadań na kartach pracy i wykonanie zadania finalnego: uzupełnienie tabelki, w której zliczaliśmy konkretne przedmioty, osoby i obiekty. Jest to niezbędne, by otrzymać certyfikat potwierdzający nasze umiejętności matematyczne.

Po raz kolejny stwierdzamy, że matematyka tak naprawdę jest wszędzie…

Autor: Monika C.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.