MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie z klas I-III przebrali się za ulubionych bohaterów, po czym zaprosili do swoich sal panią Kasię z biblioteki do przeczytania wybranej bajki.

Potem rozpoczęły się zabawy. Uczniowie klasy I rozpoznawali bajki po rekwizycie lub po wysłuchanym fragmencie książki, rozwiązywali zagadki, labirynty oraz malowali portret ulubionej postaci z bajki.

Uczniowie klasy III opowiadali o swoich ulubionych bajkach i postaciach, rozwiązywali krzyżówki, zagadki, rebusy, sudoku, rozpoznawali bajki po przeczytanym fragmencie.

W klasie II po wysłuchaniu bajki również przystąpiliśmy do zabaw.  Obejrzeliśmy prezentację z zagadkami, które wcale nie były takie łatwe i wykonaliśmy ogromny plakat związany z omawianym tematem. Przekazaliśmy go do biblioteki, aby umilał czas wszystkim, którzy z niej korzystają.

Potem czekało na nas wiele innych, równie ciekawych aktywności. Z radością ćwiczyliśmy pamięć odkrywając memory. Szybkość i spostrzegawczość sprawdziliśmy podczas zabawy „Ja mam… kto ma…”. No a potem… potem po zasłonięciu rolet i stworzeniu magicznego klimatu odkrywaliśmy postacie z bajek za pomocą latarki.

W ramach kodowania wykonaliśmy szereg zadań wykorzystując do tego tablicę interaktywną. Najbardziej przypadło nam do gustu to, które zapraszało do różnorodnych ćwiczeń fizycznych.

Na zakończenie zajęć otrzymaliśmy dyplomy, a pani Kasia obdarowała nas pysznymi lizakami.  Dziękujemy!

Autor: Monika C.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.