OBCHODY DNIA TOLERANCJI

Dziś, 16 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku.

Uczniowie klas I – III uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, które przybliżyły im znaczenie pojęcia – TOLERANCJA. Najpierw obejrzeli film pt „Brzydkie Kaczątko”, który pokazuje, że każdy ma prawo być inny niezależnie od pochodzenia i środowiska w którym żyje, oraz że każdy ma potrzebę bycia akceptowanym. Następnie wzięli udział w zabawie integracyjnej „Łańcuch tolerancji” pod hasłem „Każdy inny, ale jak podobny”, podczas której powstała pajęcza sieć z naszych różnic i podobieństw. Podsumowaniem zajęć było wspólne wykonanie plakatu „Wyspa TOLERANCJI” na której to panuje jedność, równość, szacunek i akceptacja. Wszyscy uczniowie postanowili ją odwiedzić i zostawić na niej swoją odbitą dłoń.

Uczniowie klas IV-VIII również wzięli udział w warsztatach na temat tolerancji. Celem warsztatów było kształtowanie u uczniów  postaw prospołecznych  oraz rozwijanie wrażliwości na potrzeby innych osób.

Zajęcia rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu na temat tolerancji. Następnie sformułowaliśmy własną jej definicję, po czym wysłuchaliśmy wypowiedzi naszych rówieśników z innych szkół, co sądzą na temat tolerancji. Na koniec każda klasa mogła zaprezentować scenkę przedstawiającą zachowania tolerancyjne.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to dobry moment, by zastanowić się nad tym, jak różnorodny jest nasz świat i jak wiele można czerpać z takiego bogactwa charakterów, zainteresowań czy kultur.

Autorzy: Renata B., Ewelina R.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.