PRELEKCJA I WARSZTATY W RAMACH PROGRAMU PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ „BIEGNIJ PO WIĘCEJ”

Ambitny, młody, zdolny, polski Forrest Gump i bardzo pracowity tak oto można scharakteryzować naszego gościa pana Tomasza Sobania, którego gościliśmy w naszej szkole 27 lutego.

Pan Tomasz to niezwykła osoba, biegacz ekstremalny, wiele nam o sobie opowiedział oraz udzielił cennych wskazówek.

Jak sam mówił od dziecka miał wielkie marzenia, starał się je realizować, dużo czytał. W wieku 11 lat napisał swoją pierwszą książkę, to dziecięce marzenie zaowocowało wydaniem w wieku 17 lat książki pt. „ Speculo”. Dwa lata później wydał „Nowy świt”, a jeszcze później książkę  „7 dni i 300 km biegu. Opowieść 19-latka”.

Swoją przygodę z bieganiem pan Tomasz rozpoczął w dzieciństwie, biegając codziennie na dworzec, żeby zdążyć na pociąg. Wyznaczając sobie coraz większe cele, w wieku 19 lat przebiegł 300km szlakiem św. Jakuba w ciągu siedmiu dni. To niesamowite osiągnięcie pokazuje, że warto dążyć do swoich marzeń i być kreatywnym.

W trakcie swej drogi spotkał wiele słynnych i znanych ludzi, m.in. papieża Franciszka, Roberta Lewandowskiego, Macieja Orłosia, panią prezydentową Agatę Dudę i Roberta Makłowicza.

Wielkim wyczynem, który zrealizował był bieg z Zakopanego do Gdyni w 18 dni. To od tej pory często bywa nazywany polskim Forrestem Gumpem. W 2021 roku pobiegł z Częstochowy do Rzymu, uwieńczeniem tego biegu było spotkanie z papieżem Franciszkiem. W 2022 roku postanowił pobiec jeszcze dalej… z Gliwic do Barcelony.

Pan Tomasz Sobania może być wzorem dla innych i jest doskonałym przykładem tego, że warto wierzyć w siebie i śmiało podążać za marzeniami.

Dziękujemy Panu za podzielenie się tą inspirującą historią z nami, wiele cennych rad i życzymy dalszych ekstremalnych wyczynów biegowych, i samych sukcesów w tej jakże pięknej pasji.

Autor: Ewelina R.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.