UDZIAŁ UCZNIÓW Z KLAS I-III W WARSZTATACH PODRÓŻNICZYCH

Dziś uczniowie z klas I-III mieli okazję uczestniczyć w  warsztatach podróżniczych „ZMYSŁAMI POZNAM ŚWIAT” – „Hiszpańskie Flamenco” oraz ,,Dzieci świata”.  Zajęcia odbyły się w ramach projektu „ZMYSŁY W KULTURZE”  współfinansowanego  ze środków Fundacji PZU.

Podczas niezwykle interesujących warsztatów mieliśmy okazję zgłębić tajniki Hiszpanii oraz poznać jej słynne zabytki. Nauka kilku hiszpańskich słów pozwoliła nam swobodnie się przywitać i pożegnać w tym języku. Pani podróżnik w fascynujący sposób opowiadała o słynnym szlaku św. Jakuba oraz o historii powstania piosenki „Panie Janie”. Usłyszeliśmy także legendę o Don Kichocie i jego odważnej walce z wiatrakami.

Następnie wszyscy uczestnicy mieli okazję przymierzyć stroje ludowe i spróbować swoich sił w tańcu flamenco i paso doble. To była wyjątkowa zabawa! Dodatkowo, chłopcy uczestniczyli w bezpiecznej symulacji walki byków, a dziewczynki zachwycały się testując różnorodne wachlarze oraz próbując swoich sił w grze na kastanietach.

Po krótkiej przerwie wzięliśmy udział w kolejnych warsztatach zatytułowanych „Dzieci Świata”. Dowiedzieliśmy się, dlaczego ludzie mają różne kolory skóry oraz gdzie na świecie jest ich najwięcej i dlaczego. Mimo ogromnych odległości, na każdym kontynencie spotkamy osoby o różnych odcieniach skóry.

Później poznaliśmy zwyczaje, zabawy oraz zabawki rówieśników z najdalszych zakątków globu. Zabawa w workach po kawie z Kolumbii czy też kręcenie bączkami aborygenów z Australii były niezapomnianym doświadczeniem. Mieliśmy również okazję przymierzyć stroje z Chin, Indii oraz zaznajomić się  i pobawić z różnorodnymi  zabawkami dzieci z różnych stron świata.

Całe spotkanie było niezwykłe i inspirujące. Jesteśmy zachwyceni zarówno tematyką warsztatów, jak i panią podróżnik, która w sposób pasjonujący przekazała nam swoje bogate doświadczenia i wiedzę.

Autor: Agnieszka K.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.