„NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI” W KLASIE II

W marcu uczniowie klasy II przystąpili do realizacji kolejnego modułu projektu matematycznego MAC „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”. Tym razem omawialiśmy „MATEMATYKĘ W POGODZIE”.

Na początku  zastanawialiśmy się nad tym, co mają wspólnego matematyka i pogoda. Swoje przemyślenia zobrazowaliśmy na wspólnie wykonanej mapie myśli, po czym obejrzeliśmy film edukacyjny dotyczący tego tematu. Okazało się, że nasze spostrzeżenia były bardzo trafne.

Potem postanowiliśmy wyjść na powietrze i „na żywo” przeprowadzić obserwacje pogody i dokonać pomiaru temperatury dzisiejszego dnia. Stwierdziliśmy, że takie bezpośrednie działania są bardzo ciekawe.

Po powrocie do sali zajęć wykonaliśmy zadania na kartach pracy, tym razem były one bardzo ciekawe i nie sprawiły większych  kłopotów.

Na koniec czekało na nas zadanie finałowe. Otrzymaliśmy tygodniowe karty obserwacji pogody i każdy z nas wprowadził swoje notatki  dotyczące dzisiejszego dnia. Teraz musimy przez 7 dni prowadzić systematyczne obserwacje i zapisywać je na karcie… Bardzo nam się to spodobało, oby więcej takich zajęć i zadań.

Autor: Monika C.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.