EUROPEJSKI DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – święto ustanowione przez Komisję Europejską na dzień 6 maja. Charakter święta ma na celu zwrócenie uwagi obywateli Unii Europejskiej na kwestię bezpieczeństwa na drodze.

Charakter święta ma na celu zwrócenie uwagi obywateli Unii Europejskiej na kwestię bezpieczeństwa na drodze.

10 marca w naszej szkole odbył się „Dzień Bezpieczeństwa”. Z okazji Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w klasach 4-6 na zajęciach techniki zostały przeprowadzone zajęcia mające na celu utrwalenie zasad prawidłowego zachowania się w ruchu drogowym. Przygotowane działania miały na celu uświadomienie uczniom z jakimi niebezpiecznymi sytuacjami mogą się spotkać i pokazać im, jak skutecznie sobie z nimi poradzić.

Na każdym poziomie klas uczniowie realizowali inne zadania. Uczniowie zajmowali się głównie tematem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rozwiązywali quizy dotyczące znaków drogowych i bezpiecznego poruszania się po drodze.

Z całą pewnością działania, które zostały zaplanowane, nie tylko poszerzyły wiedzę uczniów dotyczącą bezpiecznych zachowań, lecz także sprawiły, że bawili się naprawdę świetnie.

Autor: Agnieszka P.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.