UDZIAŁ PRZEDSZKOLAKÓW I UCZNIÓW Z KLAS I-III W PRZEDSTAWIENIU TEATRALNYM

29 maja dzieci z przedszkola i  uczniowie klas I – III udali się do Pińczowa  na spektakl teatralny „Król Lasu” w wykonaniu aktorów Warszawskiego Teatru Edukacyjnego. Było to przedstawienie o tematyce ekologicznej,  bajka uświadomiła nam, jakie są przyczyny i skutki niszczenia i zaśmiecania naszego środowiska.

Głównymi bohaterami byli: prastary Dąb – Król Lasu, Brud – zaśmiecający las i jego pomocnicy – Szczur i Karaluch, Jędrek – wesoły chłopiec, który lubił słuchać muzyki za to nie bardzo lubił czytać książki a także jego Dziadek – leśny Lekarz oraz robot Lala.

Aktorzy aktywnie angażowali najmłodszych widzów w czasie przedstawienia poprzez wspólną zabawę i pytania kierowane do dzieci. Jak w dobrej bajce tak i w tym przedstawieniu wszystko dobrze się skończyło. Stworek Brud został pokonany, las stał się zadbany i czysty, Jędrek polubił czytanie książek oraz nauczył się pomagać innym.

Spektakl okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ dzieci z ogromnym zainteresowaniem i dużym zaangażowaniem oglądały i aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Wierzymy, że dzięki niemu rozwiną wrażliwość na otaczającą przyrodę i wyrobią w sobie prawidłowe, proekologiczne postawy.

Autorzy: Monika C., Renata B.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.