WYJAZD EDUKACYJNY DO UMIANOWIC

3 czerwca uczniowie klas I – III uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach, podczas której odbyło się rozstrzygnięcie finałowego etapu konkursu plastycznego „Bocian biały naszym sąsiadem”, ogłoszonego przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

W konkursie tym Zofia Swat z klasy I zdobyła III miejsce, a Nikola Juszczyk z klasy II i Mateusz Borowiec z klasy III otrzymali nagrody za udział. Gratulujemy!!!

Po części oficjalnej odbyły się warsztaty edukacyjne w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej: „Roślinne zapachy”, „Życie i budowa bociana białego i czarnego”, „Ptaki drapieżne –  obserwacja w wolierach i z wieży widokowej”, „Zapylacze”, „Zostań bocianem – zajęcia plastyczne”, „Nidarium”, „Zagroda edukacyjna”. Uczniowie poznali zawód policjanta i strażaka oraz rozwijali pasję wędkarską z przedstawicielami „Koła wędkarskiego”. Uwieńczeniem spotkania był wspólny grill. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń wróciły szczęśliwe do szkoły.

Autor: Renata B.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.