ZAJĘCIA Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

Ratujemy i Uczymy Ratować - Pierwsza Pomoc Fundacja WOŚP - Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyW dniu dzisiejszym w ramach programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” oraz zajęć survivalowych zaprosiliśmy do naszej szkoły gości do przeprowadzenia warsztatów dla wszystkich uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W ramach współpracy z Muzeum Regionalnym w Pińczowie zajęcia prowadzili: ppłk Dariusz Greń ze Związku Strzeleckiego „Niepodległość”,  sekcyjny Tomasz Judasz oraz sierżant Wiktoria Florczyk.

Prowadzący dysponują bardzo rzetelną wiedzą i z chęcią z nami się z nią podzielili. Dowiedzieliśmy się, jak postępować w przypadku złamania, kiedy i w jaki sposób założyć kołnierz ortopedyczny, czym jest opatrunek osobisty i w jakich sytuacjach staje się niezbędny. Zdobyliśmy wiedzę na temat skutecznego tamowania krwotoków, sposobów bezpiecznego używania defibrylatorów i ich dostępności w naszej okolicy.

Przypomnieliśmy sobie numer  telefonu alarmowego, po czym przeszliśmy do praktycznych zajęć z udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Na początku otrzymaliśmy szczegółowe instrukcje, następnie każdy z nas ćwiczył ocenę stanu poszkodowanego, wzywanie pomocy,  zastosowanie pozycji bocznej ustalonej i przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem utrwalali i ćwiczyli czynności ratujące ludzkie życie.

Autorzy: Monika C., Paulina S.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.