Przedszkole

Nasze przedszkole to placówka oferująca swe usługi 8 godzin dziennie, zlokalizowana w budynku Szkoły Podstawowej w Młodzawach.

W roku szkolnym 2023/2024 zorganizowano 3 grupy, do której uczęszcza 42 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Część z nich przygotowuje się do rozpoczęcia nauki w szkole (tzw. zerówka).

Zapewniamy wszechstronny rozwój naszym dzieciom. Pracujemy w oparciu o nowoczesne twórcze i aktywne metody pracy. Pomagamy maluchom w adaptacji do przedszkola poprzez możliwość towarzyszenia dziecku na zajęciach oraz proponujemy rodzicom fachowe porady specjalistów. Zatrudniamy logopedę, który prowadzi zajęcia z dziećmi wymagającymi wsparcia w kształtowaniu prawidłowej wymowy. W bieżącym roku szkolnym wprowadziliśmy też do oferty przedszkola zajęcia gimnastyki korekcyjnej. Specjalnie przygotowane zestawy ćwiczeń będą skierowane na  korekcję postawy ciała u dzieci.

Proponujemy bogaty kalendarz imprez przedszkolnych i rodzinnych, organizujemy wiele atrakcyjnych wycieczek, zapewniamy uczestnictwo w spektaklach teatralnych. Niektóre z nich stały się już tradycją naszej placówki i gwarantują dobrą zabawę, radość, wywołują też wiele wzruszeń.

Dodatkowym atutem jest funkcjonalna, bardzo estetyczne i bogato wyposażona w pomoce dydaktyczne i audiowizualne dwie sale zajęć. Mamy własny monitor interaktywny, laptop, duży telewizor, drukarkę, bogaty księgozbiór, zasób płyt CD, programów edukacyjnych. Przedszkole posiada pięknie zagospodarowaną szatnię oraz nowoczesny ogród, wyposażony w atrakcyjny i dostosowany do wieku dzieci sprzęt do zabaw.

Nasze przedszkole bierze udział w różnych kampaniach i programach ogólnopolskich, wśród nich:

  • „Mamo, tato, wolę wodę!” – ogólnopolski program edukacyjny  promujący zdrowy tryb życia,
  • „Czyste powietrze wokół nas” – program przedszkolnej edukacji antytytoniowej,
  • „Skąd się biorą produkty ekologiczne” (dzieci 5-6-letnie) program przedszkolnej edukacji ekologicznej,
  • „Kubusiowi Przyjaciele Natury” ogólnopolski program edukacji ekologicznej,
  • „Uczymy Dzieci Programować” – ogólnopolski program wprowadzający w świat kodowania i programowania,
  • „Cała Polska czyta dzieciom” – społeczna kampania propagująca codzienne czytanie dzieciom.

W przedszkolu zorganizowane są też zajęcia dodatkowe:

  • Zajęcia komputerowe (5-6 latki) – „Przedszkolak w świecie komputera”,
  • Zajęcia plastyczne – „Kreatywne zabawy plastyczne”,
  • Zabawy rytmiczne przy muzyce – „W rytmie skoków i podskoków”.

Staramy się zapewnić miłą atmosferę i takie warunki, które zaspokajają potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym, pomogą rozwinąć ich możliwości, dadzą lepszy dostęp do wiedzy w okresie szkolnym oraz otworzą drogę do sukcesu w dorosłym życiu.