NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ!

Po raz  kolejny  nasza szkoła realizuje ogólnopolski program antynikotynowy „Nie pal przy mnie, proszę”, adresowany do uczniów klas I-III. Jest to jedno z wielu działań profilaktycznych naszej placówki.

Celem programu jest:

  • uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia,
  • kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie,
  • uświadomienie, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia,
  • uwrażliwienie na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego, poznanie pojęcia „biernego palacza”,
  • wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.​

We wtorek, 17 kwietnia na zajęciach edukacyjnych uczniowie klasy I i II poznali główną bohaterkę programu – wiewiórkę Wiki, która będzie im towarzyszyć przez cały cykl prowadzonych działań. Następnie wypracowali i zaakceptowali zasady, jakimi będziemy się kierować podczas kolejnych lekcji, brali udział w zabawach integracyjnych, rozmawiali na temat naszego zdrowia. Poznali też główne czynniki wpływające na zdrowie i samopoczucie każdego z nas.

Przed nami kolejne zajęcia bogate w pogadanki, rozmowy, konkursy, zajęcia ruchowe, śpiew, scenki dramowe, układanie historyjek obrazkowych, pracę w grupach, rozwiązywanie ciekawych quizów i krzyżówek. Czekamy z niecierpliwością 🙂 .

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.