BYĆ JAK IGNACY „Zostań ambasadorem nauki”

Być jak Ignacy „Zostań ambasadorem nauki” to VII edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

W tym roku akcja wystartowała pod hasłem „Zostań ambasadorem nauki”! Program ma zachęcić dzieci do promowania nauki i zdobywania wiedzy między innymi w takich dziedzinach jak: astronomia, ekonomia, siły natury, optyka czy kryptologia. Łącznie przygotowano aż 8 ciekawych tematów.

W ramach tegorocznej edycji powstanie 16 odcinków programu naukowo-rozrywkowego. Głównymi bohaterami będą uwielbiane przez dzieci postacie Ignacego oraz jego pomocnika – robota Blu. Co dwa tygodnie uczestnicy będą mogli zapoznać się z nowymi zagadnieniami, które wprowadzą ich w tematykę zajęć.

W tej edycji oprócz wybitnych postaci historycznych uczniowie będą mieli okazję poznać także współczesnych naukowców, którzy chętnie podzielą się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem. Gośćmi programu będą również popularni wśród uczniów influencerzy. Wszyscy goście, zarówno ci ze świata nauki, jak i ci ze świata rozrywki pojawią się w filmach, przedstawiając naukowe zagadnienia w atrakcyjnej dla dzieci formie.

W naszej szkole program realizują uczniowie klas I-III.