ĆWICZENIA I ZADANIA DLA UCZNIÓW KLAS I-III

Drodzy uczniowie! Nauka w domu jest możliwa! Możecie ćwiczyć, rozwijać zdolności i umiejętność oraz utrwalać wiedzę on-line. Poniżej przedstawiamy wybrane strony internetowe, które Wam w tym pomogą. Kliknięcie w link przeniesie Was od razu do strony. Na każdej z nich można znaleźć coś ciekawego dla siebie. Bardzo prosimy – klikajcie, wybierajcie, korzystajcie z nich, bawcie się dobrze zdobywając równocześnie wiedzę 🙂

KLASA  I

JĘZYK ANGIELSKI

Poniedziałek 16.03.
Obejrzyj piosenkę. Wykonaj gimnastykę, naśladując postacie z nagrania.

Piątek 20. 03.
Naucz się śpiewać piosenkę. Wykonaj gimnastykę, naśladując postacie z nagrania.

RELIGIA

Piątek 20. marca -Pomyśl za co przeprosisz Pana Jezusa, a następnie narysuj to na kartce z bloku.

KLASA  II

JĘZYK ANGIELSKI

Poniedziałek 16.03.
Proszę przepisać do zeszytów słówka ze strony 70 i przetłumaczyć je na język polski, korzystając ze słowniczka znajdującego się na końcu książki lub słownika internetowego:

Naucz się słówek.

By sprawdzić wymowę słów, skorzystaj z kodu QR zamieszczonego na stronie tytułowej podręcznika, z podanej strony internetowej lub podanego słownika (jeśli będziesz korzystać ze słownika, wymowę możesz sprawdzić klikając na symbol głośnika). W razie problemów poproś o pomoc rodziców.

KLASA  III

JĘZYK ANGIELSKI

Poniedziałek 16.03.
Proszę przepisać do zeszytu słówka z tabeli ze strony 58 podręcznika i przetłumaczyć je za pomocą słowniczka znajdującego się na końcu książki lub słownika internetowego

Proszę sprawdzić prawidłową wymowę słówek, korzystając z kodu QR znajdującego się na pierwszej spronie podręcznika, podanej tam strony internetowej lub wskazanego słownika (jeśli korzystasz ze słownika, wyowę wyrazu możesz sprawdzić klikając na symbol głośnika).

Naucz się słówek.

Czwartek 19.03
Przeczytaj czytankę na stronie 58. Włącz nagranie wykorzystując kod QR lub stronę podaną w podręczniku. Jeśli czegoś nie rozumiesz, skorzystaj z translatora:

Po lewej stronie wpisujemy angielskie zdanie. Po prawej wyświetla się jego tłumaczenie. Jeśli będziesz używać translatora, pamiętaj by tekst przepisać bardzo dokładnie. W razie problemów, poproś o pomoc rodzica.

RELIGIA

Piątek 20. marca – Przeczytaj z podręcznika temat 33. Zwróć uwagę na tekst Ewangelii Łk7, 36-38. Naucz się co to jest żal doskonały. Uzupełnij ćwiczenia w zeszycie ćwiczeń.