Uczymy Dzieci Programować

Ogólnopolski program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia.

Chcemy pokazać, że programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając je do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści.

Adresatami programu są nauczyciele i ich podopieczni w przedszkolach, szkołach i innych placówkach o charakterze edukacyjnym oraz rodzice. W naszej szkole po raz kolejny do programu przystąpią uczniowie klas I-III, w bieżącym roku będziemy realizować XII i XIII edycję.

Celem projektu jest świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji.