UDZIAŁ W III POWIATOWYM KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA

6 marca uczniowie Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Liceów wzięli udział w III Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania, który został zorganizowany w ramach obchodzonego w województwie Świętokrzyskim Tygodnia Kultury Języka Polskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Starosta Powiatu Pińczowskiego oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Pińczowie.

Siedemnastu uczniów ze szkół z całego powiatu stanęło w szranki o zdobycie tytułu Mistrza Pięknego Czytania. Punktualnie o godzinie dziewiątej uczestnicy konkursu i ich opiekunowie weszli do pięknie udekorowanej, przywodzącej na myśl klimatyczny salon literacki sali, w której młodzież wkrótce miała dać pokaz swych umiejętności oratorskich. Walka była zacięta, a wyłonienie zwycięzcy nie należało do najłatwiejszych zadań. Wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani, a o wynikach konkursu decydowały niuanse. Komisja oceniała płynność i lekkość wymowy, artykulację, dobór tekstu, umiejętności pozawerbalne uczestników oraz ogólny wyraz artystyczny ich prezentacji.

Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy VII – Izabela Pawlik i Marta Śpiewak. Choć dziewczynki nie znalazły się w finałowej trójce, uzyskały wysokie oceny swoich wystąpień.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.