ŻYWA LEKCJA HISTORII W WYKONANIU GRUPY ARTYSTYCZNEJ „REKONSTRUKTO”

15 listopada odbyła się w naszej szkole żywa lekcja historii. Grupa Artystyczna „Rekonstrukto” zaprezentowała pokaz historyczny pt. „Ku niepodległej”. Młodzi pasjonaci historii zaprosili nas na interesującą opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o „wolność, honor i Ojczyznę”.

Podczas programu grupa zaprezentowała nam wesołą lekcję historii, stroje z epoki (szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I brygady Legionów Polskich) oraz kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej. Ponadto omówiła powstania narodowe (kościuszkowskie, okres Księstwa Warszawskiego, listopadowe, styczniowe oraz I Wojnę Światową), sytuacje pod zaborami, rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego oraz legionów, ekwipunek i uzbrojenie, kulturę i sztukę patriotyczną.

W czasie zajęć przymierzaliśmy stroje z epoki, trzymaliśmy w dłoniach replikę broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej. Wspólnie bawiliśmy się, ćwiczyliśmy sztukę fechtunku, poznaliśmy podstawy musztry wojskowej, a nawet udzielania pomocy medycznej.

Pokaz ten  był niezwykle interesująca wędrówką w krwawą, ale chwalebną przeszłość naszej ojczyzny. Prezentacja historyczna odbyła się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i realizacji projektu Fundacji PZU ,,DOTKNIJ KULTURY- NIE SPARZYSZ SIĘ”.

Autor: Monika C.

Gallery with ID 281 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.