TU#PROGRAMUJEMY Z ROBOTEM DASHEM

W dniu dzisiejszym, w ramach programu  „TU#programyjeMY” uczniowie klasy III poznawali nowe możliwości robota Dasha.  Korzystaliśmy z maty edukacyjnej i ciekawej aplikacji „Blocly”,  dzięki której nasz robot zachowuje się jak prawdziwy profesjonalista 🙂

Na początku wytyczyliśmy na macie punkty oznaczające „start” i „metę”,  ustawiliśmy kolorowe kubeczki stanowiące przeszkody, które robot musiał ominąć. Następnie przystąpiliśmy do zaprogramowania drogi Dashsa tak, by poruszał się zgodnie z wcześniej wytyczoną przez nas trasą. Nie było to takie proste, ponieważ oprogramowanie dostępne jest tylko w języku angielskim, poza tym po raz pierwszy korzystaliśmy z komend znajdujących się w zakładkach aplikacji Blockly. Ale warto było, metodą prób  błędów osiągnęliśmy cel – robot bez najmniejszych problemów pokonał trasę!

Na koniec każdy z nas zabawił się w młodego programistę – zaprogramował robocika według własnego pomysłu. Było bardzo wesoło – Dash wykonywał mnóstwo czynności: jeździł w rożnych kierunkach, skręcał, wydawał dźwięki, bawił nas iluminacją świateł, poruszał głową na wszystkie strony, nawet podskakiwał! Zabawa była bardzo udana, z niecierpliwością czekamy na dalszy ciąg!

Autor: Monika C.

Gallery with ID 410 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.