#JESTNASWIECEJ

Dzisiejszego dnia uczniowie klas starszych wzięli udział w zajęciach o hejcie #jestnaswiecej. Jest to kampania Fundacji Orange dzięki której uczniowie poznają tematykę hejtu w sieci i sposób radzenia sobie z tym zjawiskiem. Do akcji włączyli się także między innymi Tomson i Baron z zespołu Afromental, zatem nasza szkoła nie pozostała bierna i również dołączyła do tak ważnej kampanii, aby zamanifestować sprzeciw wobec hejtu.

Zajęcia rozpoczęły się od wypracowania definicji hejtu, uczniowie podawali skojarzenia związane z hejtem, gdzie i w jaki sposób może się od odbywać. Wspólnie doszli do prawidłowej definicji hejtu.

Następnie wyobrazili sobie, że ich znajomy doświadcza hejtu, na karteczkach mieli zapisać w jaki sposób mogą mu pomóc, jakie reakcje mogą podjąć w danej sytuacji. Wszystkie karteczki przykleili na tablicy, dzięki czemu powstały odpowiedzi na pytanie: jak reagować na hejt?

Kolejnym etapem była dyskusja na temat hashtagów, a w szczególności hashtagu #jest naswiecej.

Na koniec każdy dostał pomarańczową sznurówkę, która jest symbolem kampanii #jestnaswiecej. Uczniowie wpletli sobie tę sznurówkę w but aby pokazać, że nie zgadzają się na hejt.

Hejtu według badań jest mało w sieci, jednakże jest on widoczny ponieważ nie wiele osób na niego reaguje… Nasi uczniowie już wiedzą jak reagować…

Autor: Edyta S.

Gallery with ID 411 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.